Anesteziologicko- resuscitační

oddělení

Ambulance

K vyšetření je nutno se předem objednat!!  Děkujeme 

Lékaři: prim. MUDr. Radovan Prchlík
Sestra: Kateřina Ptáčková
Telefon – objednání: 604 226 880 – pondělí až pátek 8:00 – 14:00 hodin
Umístění: přízemí pavilon operačních oborů (budova B)

Pondělí, úterý pouze pro předem objednané pacienty po telefonické domluvě prim. MUDr. Radovan Prchlík

 

Do ambulance je nutno se vždy předem objednat – pouze telefonicky – 604 226 880.

K první návštěvě si prosím přineste vyplněný „Dotazník bolesti“, který si můžete stáhnout zde Dotazník  bolesti , nebo si ho vyzvednout na recepci nemocnice ve vstupní hale.

Dále doporučení od praktického lékaře nebo lékaře specialisty a dostupnou dokumentaci týkající se onemocnění, pro které se rozhodnete nás oslovit (výsledky vyšetření, seznam užívaných léků a podobně)

Ambulance léčby bolesti je určená pro pacienty s bolestivým stavem jakéhokoliv původu. Zabýváme se výhradně bolestí chronickou, tedy trvající i přes léčbu déle než 3 měsíce. Jde o bolesti, které ovládají život pacienta a způsobují mu potíže. Jedná se o dlouhodobé bolesti zad, kloubů, dolních končetin a pánve, bolesti v oblasti hlavy, obličeje, dutiny ústní a trojklanného nervu, migrény, fantomové bolesti po amputaci končetin, chronické pooperační bolesti, komplexní regionální bolestivý syndrom – tj. bolestivé stavy, jež vznikají jako následek úrazu nebo chirurgického zákroku, dále bolesti po výsevu pásového oparu a bolesti při neurologických onemocněních a bolesti neuropatické. V neposlední řadě v ambulanci bolesti řešíme veškeré bolesti onkologicky nemocných pacientů.

Samozřejmostí je individuální přístup k pacientovi, pečlivý a podrobný rozbor jeho bolestivého stavu a přidružených obtíží, snahu a ochotu jej vyslechnout a pomoci. Spolupracujeme s neurology, psychology a rehabilitačními pracovníky. To vše v novém, příjemném a klidném prostředí.

Základem je medikamentosní léčba, kdy pacientovi postupně a dle jeho potřeb naplánujeme kombinaci léků. Dalším možným způsobem léčby jsou invazivní techniky. Jedná se o obstřiky periferních nervů a kloubů, opichy spouštěcích bodů, blokády periferních nervových svazků, blokády nervových ganglií, epidurální kaudální jednorázové bloky podávané v sériích a epidurální analgezie kontinuální. To vše v kombinaci s medikamentosní léčbou.

381 605 043

aro@nemta.cz

Zobrazit na mapě