Tým podpůrné a paliativní péče

oddělení

Přítomnost závažné nebo nevyléčitelné nemoci je náročná situace v životě člověka.
Pomáháme hospitalizovaným pacientům, kteří se v rámci svého onemocnění potýkají s komplikacemi omezujícími jejich běžný život. Tato péče může být zahájena v jakékoliv fázi onemocnění. Společně hledáme cestu, jak se v dané situaci nejlépe orientovat a prožít každý den co nejlépe.“

Koordinátor: Dušková Petra
Náš tým: Lékaři a sestry se vzděláním v oblasti paliativní péče, sociální pracovnice, psycholog a nemocniční kaplan.
Telefon na koordinátora: 602 727 961
Pevná linka: 381 606 472
E-mail: koordinator.paliativni@nemta.cz

• Jak nás můžete kontaktovat?
    Telefonicky, mailem nebo prostřednictvím ošetřujícího personálu na oddělení.
  • Pro koho je péče týmu určena?
    Pro nemocné, jejich rodiny a blízké a pro ošetřující personál.
  • Kdy může začít podpůrná a paliativní péče?
    V době sdělení diagnózy závažné nebo nevyléčitelné nemoci a může pokračovat v jakékoliv fázi onemocnění.
  • Jak vám můžeme pomoci?
    Pomáháme mírnit tělesné a duševní strádání nemocného v souvislosti se závažným onemocněním.
    Věnujeme čas nemocnému a jeho blízkým; pomáháme zhodnotit cíle, plán a případná omezení péče.
    Hledáme cestu, jak porozumět přáním a hodnotám nemocného a zvýšit tak kvalitu jeho života i jeho blízkých.
    Pomáháme při koordinaci a návaznosti zdravotní a sociální péče.
  • Včasně zahájená podpůrná a paliativní péče nemusí znamenat ukončení léčby základního onemocnění
  • V rámci našeho zdravotnického zařízení je vám k dispozici také  Ambulance paliativní a podpůrné péče odkaz ZDE

Zajímavé odkazy:
Podpůrný a paliativní tým – leták ke stažení v pdf
Zajímavé odkazy:
ZDRAVÍČKO 13.3.2023 Vyslyšet přání nevyléčitelně nemocného pacienta, pokusit se mu přizpůsobit nemocniční prostředí, dát mu možnost uspořádat si krátící se čas na tomto světě, chovat se k němu humánně a být oporou i jeho rodině a blízkým. Takové cíle si klade paliativní péče.“ – blíže o nově vzniklém Týmu podpůrné a paliativní péče v naší nemocnici hovořily v pořadu Českého rozhlasu ZDRAVÍČKO vrchní sestra Mgr. Rašková Eva a vrchní sestra PhDr. Novotná Helena.

koordinator.paliativni@nemta.cz

Zobrazit na mapě