Objednání k PCR a Antigennímu testu

Objednání k PCR a Antigennímu testu

Od 14.1.2022 Nemocnice Tábor, a.s. nabízí nově PCR diagnostiku viru SARS-CoV-2 ze slin 

Nemocnici Tábor, a.s. se podařilo vybavit Oddělení lékařské mikrobiologie velkokapacitní linkou sloužící k detekci viru SARS-CoV-2. Nová moderní metoda přináší celou řadu benefitů. Prvním je navýšení kapacity vyšetřených vzorků až na 1500 za den, novinkou je také PCR detekce viru SARS-CoV-2 ze vzorku slin. Nová technologie využívá velice kvalitní reagencie výhradně od české firmy Diana Biotechnologies. V současnosti je nová linka v pilotním režimu, od pondělí 17.1.2022 nastane plný provoz. Informace jak postupovat při odběru naleznete ZDE.

 

I PŘESTO, ŽE MÁTE VYSTAVENU ŽÁDANKU NA TESTOVÁNÍ OD LÉKAŘE/HYGIENIKA, JE NUTNO SE NA TESTOVÁNÍ PŘEDEM OBJEDNAT PŘES REZERVAČNÍ SYSTÉM. V PŘÍPADĚ, ŽE SE VÁM NEPODAŘÍ PŘES REZERVAČNÍ SYSTÉM OBJEDNAT, PŘIJĎTE I BEZ REZERVACE, ODBĚR VÁM PROVEDEME TAKÉ. 

Informace k testování žáků po provedeném antigenním testování od 3.1.2022

Od 3.1. 2022 probíhá každé pondělí celoplošné testování žáků základních škol a studentů středních škol a učilišť.

 • Pro studenty, kteří vyjdou z těchto testů pozitivní má Nemocnice Tábor, a.s. ve svém odběrovém centru připravenou kapacitu pro PCR test ihned.
 • Tito žáci a studenti nepotřebují na tyto odběrové dny rezervace na čas v objednávkovém systému „reservatic“. Budou odebráni napřímo.
 • !! Nezapomeňte však, že je potřeba mít dopředu vystavenou žádanku od svého praktického lékaře, nebo potvrzení ze školy o pozitivním antigenním testu.
 • Testování žáků a studentů v jiných dnech již podléhá rezervaci času přes objednávkový systém.
 • Tím, že se žáci a studenti budou testovat bez rezervovaného času bude pravděpodobně docházet k delším čekacím časům na provedení testu.

 

Hrazené testování

PCR testy jsou od 22. listopadu hrazeny z veřejného zdravotního pojištění pouze:

 • osobám mladším 18-ti let,
 • lidem očkovaným alespoň jednou dávkou vakcíny,
 • těm, kteří nemohou být očkovaní ze zdravotních důvodů,
 • testy, které indikuje lékař nebo hygienická stanice.

Nezáleží přitom, kdy budou testy provedeny, musí se jen dodržet počet testů v daném kalendářním měsíci. Jediné omezení je, že výkon PCR testu lze na jedno rodné číslo vykázat pouze jednou denně.
U osob mladších 18 let, lidí rozočkovaným a těch, kterým ještě neuběhlo 14 dní od ukončení očkovacího schématu a u osob, které se ze zdravotních důvodů nemohou nechat očkovat, je hrazeno 5 PCR testů v kalendářním měsíci.
U osob plně naočkovaných jsou hrazeny 5 PCR testy v kalendářním měsíci

Umístění:

 • Z organizačních důvodů provádíme testování pouze klientům, kteří se rezervovali přes rezervační systém, nebo telefonicky. Děkujeme za pochopení.
 • Objednaní musejí být i klienti, kteří mají vystavenou žádanku od lékaře či hygienika.

 

Objednání na Antigenní test

Objednání na PCR test

 

Stažení certifikátu o testování

 

 

Kontakty a provozní doba

Informace k PCR testu SARS-CoV-2:

Vážení klienti, 

Od 1.6.2021 dochází ke změnám týkajících se elektronických certifikátů souvisejících s onemocněním COVID19. Změna se týká zpřístupnění všech druhů certifikátů zajišťujících prokázání „bezinfekčnosti“ pacienta. K dosavadním certifikátům o očkování, budou nově k dispozici certifikáty o provedeném testu a také certifikáty o prodělaném onemocnění. Od 1.6. budou mít certifikáty nový „evropský“ vzhled a jejich ověřování bude možné také v zemích EU (tato funkce bude dostupná od 1.7.2021). V návaznosti na tuto změnu již nebude Nemocnice Tábor, a.s.  zasílat certifikáty elektronicky. Zobrazení nebo stažení certifikátu může učinit klient sám, přes níže uvedený odkaz „Stažení certifikátu o testování„. V případně, že klient nemá možnost stažení/vytištění  certifikátu, lze požádat administrativní pracovnici odběrového stanu o vytištění. 

Výsledky

 • Lhůta na vydání výsledku je 48 hodin od odběru vzorku. Kratší dobu nelze garantovat.

Informace k rezervačnímu systému:

 • do systému Reservatic.com je možné si vytvořit registraci
 • všechny provedené rezervace se pak zobrazují pod registrovaným profilem
 • Z organizačních důvodů je možné objednat se k PCR testu nejpozději 1 den před návštěvou odběrového stanu. Pokud jste nenašli v rezervačním systému vyhovující termín, kontaktujte operátorku objednacího centra a domluvte si individuálním termín.
 • Z organizačních důvodů je možné objednat se k AG testu nejpozději 1 den před návštěvou odběrového stanu. Pokud jste nenašli v rezervačním systému vyhovující termín, kontaktujte operátorku objednacího centra a domluvte si individuálním termín.
 • rezervaci je možné vytvořit i bez registrace, kde je nutné zadat správně kontaktní údaj (email), na který přijde potvrzení o rezervaci
 • ověření rezervace je možné pouze na základě potvrzujícího mailu, nebo v případě že email nepřišel, telefonicky na odběrové místo
 • z kapacitních důvodů nejsme schopni rutinně provádět potvrzení rezervace telefonicky
 • Nemocnice Tábor, a.s. není provozovatelem rezervačního systému a není schopna garantovat jeho dostupnost a správné chování
 • případné technické nefunkčnosti musí řešit klient s technickou podporou portálu Reservatic.com

 

Kontakty

Informace k telefonickému objednání:

K vyšetření se objednávejte přes rezervační systém, nebo telefonicky na telefonních číslech uvedených níže

telefon 1 775 863 113
email test.covid19@nemta.cz

* Pokud je linka obsazená, dispečer mluví s pacientem, který se dovolal před Vámi, zkoušejte spojení opakovaně. Prosíme o pochopení a trpělivost.

PROVOZ CENTRA PRO TELEFONICKÉ OBJEDNÁNÍ  

Pondělí-pátek

Sobota

7:00 – 15:30

7:00 – 11:00

* Telefonické objednání je možné pouze v provozní době objednacího centra viz. uvedené časy

 

PROVOZ  PCR ODBĚROVÉHO CENTRA 

Pondělí – Pátek

Sobota

7:00 – 15:30

7:00 – 11:00

PROVOZ  ANTIGENNÍHO ODBĚROVÉHO CENTRA 

Pondělí – Pátek

Sobota

7:00 – 15:30

7:00 – 11:00

 

recepce 381 608 111

nemta@nemta.cz