Ortopedické

oddělení

O nás

  • Lůžková stanice společného ošetřovatelského fondu (SOLF)  operačních oborů se zaměřením na ortopedické a traumatologické případy má k dispozici  32 lůžek.
  • Velkou výhodou je  umístění oddělení na stejném patře s operačními sály.
  • Pracoviště ortopedie provádí standardně aloplastiku velkých kloubů, jako je implantace totálních endoprotéz (TEP) kolena a kyčle, včetně náročných revizních operací TEP. Implantují se zde i endoprotézy ramena a náhrady malých kloubů ruky a nohy. Provádí se rekonstrukční výkony v ortopedii, včetně korekčních osteotomií na horní i dolní končetině. Standardem jsou artroskopické operace kolena, ramena, hlezna, kyčle a lokte, včetně rekonstrukčních výkonů.
  • Standardem v ošetřování úrazů pohybového aparátu je využití nejmodernějších postupů a nejnovějších typů implantátů pro osteosyntézu zlomenin, jako jsou podsunuté, zamykací dlahy (LC P), moderní zevní fixatéry, kloubní náhrady v traumatologii, a veškeré typy nitrodřeňového hřebování, ante i retrográdní technikou, pro zlomeniny dlouhých kostí. Zlomeniny krčku stehenní kosti se zde ošetřují osteosyntézou u mladších pacientů, u straších se provádí aloplastika – CEP či TEP kyčle.
  • U dětských zlomenin se využívá titanových elastických hřebů.

 

 

 

 

oddělení 381 605 213 ambulance 381 605 261 kancelář 381 605 201

ortopedie@nemta.cz

Zobrazit na mapě