Urologie

oddělení

O nás

Na urologickém oddělení hospitalizujeme ročně 850 – 900 pacientů.

Na oddělení provádíme operace otevřené i endoskopické na horních a dolních močových cestách, provádíme otevřené operace na mužských pohlavních orgánech. Velikou část operativy tvoří transuretrální výkony (výkony přes močovou trubici). Tímto způsobem jsou operováni pacienti se zvětšenou prostatou, pacienti s onemocněním močového měchýře.

V květnu 2014 bylo urologické oddělení přestěhováno do 2. patra rekonstruovaného západního křídla pavilonu chirurgických oborů. Urologické oddělení má k dispozici 12 lůžek.
Dětské pacienty hospitalizujeme na dětském oddělení, kde je zajištěna možnost přítomnosti rodičů.

Ambulance se skládá z vyšetřovny a zákrokového sálu. Na sálku provádíme ultrazvukové vyšetření, endoskopické vyšetření, drobné operační zákroky a biopsie prostaty pod ultrazvukovou kontrolou.

Na zákrokovém sálku je moderní ultrazvukový přístroj B-K Medical 1202 Flrx Fokus 200. Tento přístroj je optimální pro urologickou diagnostiku a biopsie prostaty. Dále se zde nachází endoskopický stůl k provedení endoskopického vyšetření močového měchýře a k provedení endoskopických výkonů. Na sálku je uroflowmetr, přístroj sloužící k vyšetření průběhu močení a jeho kvantitativnímu hodnocení. Sálek je vybaven sadami endoskopů. Na sálku je vlastní WC.

Rekonstruovaná urologická ambulance je moderně vybavená, zlepšilo se prostředí pro pacienty i pro zdravotnický personál.

Na ambulancích jsou prováděna nejčastěji: uroflowemetrické vyšetření,odběry krve na PSA, ultrazvukové vyšetření, biopsie, dilatace močové trubice, cystoskopie, zavedení epicystostomie, cévkování močového měchýře, výměna močových katetrů.

 

 

ambulance 381 605 462 kancelář 381 605 401

urosestra@nemta.cz

Zobrazit na mapě