V táborské porodnici nyní dostávají tatínci speciální dárek: Nůžky po přestřihnutí pupeční šňůry!

Novinky

V táborské porodnici nyní dostávají tatínci speciální dárek: Nůžky po přestřihnutí pupeční šňůry!

Tatínek, když přestřihuje pupeční šnůru svého novorozeného dítěte, zažívá jedinečný okamžik. Jeho ruce se dotýkají toho malého života, který právě přišel na svět.

Je to jemný, ale důležitý úkon, který je prováděn s ohledem na hygienu a bezpečnost. Symbolicky označuje začátek samostatného života nového člověka. Přestřižení pupeční šňůry je často první aktivitou, kterou tatínek může pro své dítě udělat a mnoho z nich považuje tento okamžik za velmi osobní a významný.

„Je to nezapomenutelný zážitek, který spojuje otce s jeho potomkem. A my jsme se rozhodli tento pocit uchovat v podobě symbolického dárku, kdy tatínci dostanou na památku nůžky, kterými pupečník stříhali“, vysvětluje MUDr. Štěpán Hájek, primář Gynekologicko-porodnického oddělení.

Tatínek může cítit smíšené emoce – radost, úlevu, ale také zodpovědnost. Je to první z mnoha okamžiků, kdy bude chránit a pečovat o své dítě.

„Ať už je to jeho první nebo páté dítě, tento okamžik je vždy velmi silný a nás moc těší, že můžeme tento pocit alespoň symbolicky vepsat do dárku, kterými nůžky jistě jsou.“, popisuje dále primář Hájek.

recepce 381 608 111

nemta@nemta.cz