V TÁBORSKÉ NEMOCNICI OTEVŘELI DĚTSKOU SKUPINU GUMPÍK. POSTARAJÍ SE TU O DĚTI ZDRAVOTNICKÉHO PERSONÁLU

V pátek 23.2.2024 proběhlo u nás v nemocnici slavnostní otevření Dětské skupiny Gumpík. Dětská skupina dostala jméno po psu Gumpovi ze známého filmu, jelikož jeho producent Filip Rožek dlouhodobě spolupracuje s dětským oddělením Nemocnice Tábor. Dnes jsme na akci přivítali maminku pana Rožka společně se psí slečnou Jenny, která hraje v druhém dílu Květinku, filmovou sestru Gumpa.

Tohoto slavnostního otevření se zúčastnil i jihočeský hejtman Martin Kuba, který společně s panem ředitelem Ing. Ivem Houškou a vedoucí Dětské skupiny Gumpík Bc. Marcelou Slabou přestřihli pásku.

Pro mladé rodiny, jejichž členové pracují ve zdravotnictví, je velmi obtížné najít zařízení pečující o děti do tří let věku, které by navíc fungovalo v časech přizpůsobených provozu nemocnice. Proto se nemocnice rozhodla vybudovat prostor právě pro založení Dětské skupiny, kde budou děti zaměstnanců ve věku od 18 měsíců do 3 let věku dítěte.

Dětská skupina již běží ve zkušebním provozu. Zapsáno je šest dětí a od března přibydou další tři. Maximální kapacita je současná přítomnost 12 dětí. Provozní doba je pondělí až pátek 5:45 – 18:15 hod včetně prázdnin. O dětičky se výborně starají kvalifikované chůvy, Eva Šimáková, Alena Vaníčková a již zmíněná Marcela Slabá.

Věříme, že tento krok bude dalším ulehčením pro naše stávající zaměstnance, ale i zajímavým benefitem pro nové uchazeče o zaměstnání v naší nemocnici.

Moc děkujeme za spolupráci při realizaci tohoto projektu poradenské organizaci Vše pro dětské skupiny.

Velké poděkování patří také stravovacímu týmu pod vedením paní Jany Matuškové, který se postaral o pestrý a vynikající raut.