Nová proktologická poradna v táborské nemocnici

Nová proktologická poradna v táborské nemocnici

Od října 2014 mají pacienti Nemocnice Tábor a.s. možnost obrátit se se svými problémy do nově otevřené prokotologické poradny chirurgického oddělení.

Proktologická poradna se věnuje diagnostice a léčbě onemocnění konečníku a perinální tzn. kolemkonečníkové krajiny. Mezi nejčastější problémy patří zánětlivé nemoci, jako jsou např. abscesy, píštěle, dále cévní onemocnění (např.hemoroidy), nádorová onemocnění a další.

Onemocnění jsou řešena konzervativními metodami, mezi které patří např. vnitřně i zevně užívané léky, úprava diety a životosprávy nebo jsou použity metody operační. K těmto operačním metodám bude pacient v proktologické ambulanci lékařem indikován a následně objednán k výkonu. Operační výkony probíhají na moderním operačním sále, pacient poté pobývá na lůžkovém oddělení.

Pří léčbě hemeroidů jsou používány také tzv. semikonzervativní metody. Jedná se o ošetření Barronovou ligaturou a přístrojem Hemoron. Výhodou je možnost ošetření ambulantně.

Víme, že tato onemocnění jsou pacienty vnímána velmi citlivě, proto cílem práce týmu proktologické poradny je poskytnout pacientovi profesionální služby v klidném nerušeném prostředí, odděleně od běžné, mnohdy rušné, akutní medicíny. Toto nejlépe vyjadřuje motto proktologické poradny:

„Vynasnažíme se Vám, našim klientům, dopřát klid a pohodu pro konzultaci Vašich obtíží. Přesvědčíme Vás, že péče o oblast pro Vás choulostivou, je pro nás obvyklou problematikou a Vaše potíže budeme společně řešit bez předsudků a tabu, avšak profesionálně a s plným respektem k Vaší intimitě a Vašemu já.“

V poradně ordinuje MUDr. Martin Musila, chirurg s desetiletou praxí, a zkušená chirurgická sestra.

Do specializované poradny je nutno se předem objednat jakýkoliv pracovní den od 7 hod. do 15 hod. na tel.: 381 60 51 62.

Poradna je pro pacienty k dispozici každé úterý od 11:00 hod.