Pravidelné semináře – ENDOPROTÉZY

Pravidelné semináře – ENDOPROTÉZY

Včera v naší nemocnici proběhl další seminář pro pacienty, které čeká výměna kyčelního nebo kolenního kloubu.

Přednáškou nás provedly vrchní sestra ortopedického oddělení, paní Vladimíra Spálenková a fyzioterapeutka, paní Ilona Klášterková, kterým tímto velmi děkujeme ♥

Zúčastnění získali podrobné informace o tom, jak taková operace probíhá, jak se na ní připravit a jak vypadá následná péče a rehabilitace po operaci.

Ukázali jsme si i spoustu pomůcek, které mohou usnadnit návrat do běžného života v pooperačním období (např. nazouvák ponožek, podavač věcí, nástavce na WC, meziprstní kartáč a kartáč na mytí plosky nohou, zvyšovací nástavce na židle, atd.)

Jsme rádi, že jsou tyto semináře přínosem a že můžeme našim pacientům přiblížit průběh těchto operací, což může pomoci lépe porozumět tomu, co se bude dít a jak se na to vše připravit.

Více informací o těchto seminářích najdete na stránkách naší nemocnice v sekci Ortopedického oddělení zde: