Počet narozených miminek překonal za rok 2017 magickou hranici 1000 porodů

Počet narozených miminek překonal za rok 2017 magickou hranici 1000 porodů

V táborské porodnici rodilo v loňském roce 1012 maminek, narozených miminek bylo 1017!  Sedm maminek si tedy přivezlo domů miminka dvě. Pohlaví novorozenců byla téměř vyrovnaná. Narodilo se 504 holčiček a 513 kloučků. Prvním jihočeským miminkem roku 2018 je Adámek Loskota. Narodil se pět minut po půlnoci právě v naší nemocnici.

Obdržel od vedení Nemocnice Tábor, a.s. obrovskou gratulaci, na památku přívěšek ve tvaru podkovy a poukaz na miminkovské potřeby do nemocniční lékárny. Rodiče, Petra a Martin Loskotovi, by si podle jejich slov porod jinde než v táborské porodnici, představit nedovedli.

„Máme obrovskou radost! Počet porodů je téměř rekordní. Více miminek se u nás narodilo pouze v roce 2009“, informovala vrchní sestra gynekologicko – porodnického oddělení Jana Nutilová. Tehdy táborští porodníci odrodili 1028 porodů a na svět pomohli 1039 dětem.
Velice nás těší vzrůstající zájem rodiček o táborskou porodnici.
Přejeme všem narozeným dětem a jejich rodičům spoustu vzájemné lásky…