ODBORNÝ SEMINÁŘ RDG ODDĚLENÍ

ODBORNÝ SEMINÁŘ RDG ODDĚLENÍ

RDG oddělení Nemocnice Tábor, a.s. ve spolupráci s firmou Boehringer Ingelheim uspořádalo ODBORNÝ SEMINÁŘ na téma INTERSTICIÁLNÍ PLICNÍ PROCESY – hlavní téma: Kombinovaný syndrom plicní fibrosy a emfyzému (CPFE).
58 LÉKAŘŮ z oboru pneumologie a zejména rentgenologie (nejen z okolních nemocnic našeho kraje, ale také z Benešova či Pelhřimova), se sešlo ve čtvrtek 9. listopadu v hotelu Palcát v Táboře. Odborná sdělení byla rozdělena na část diagnosticku a klinickou. Diagnostickou část přednášela paní primářka Jana Votrubová z RDG oddělení Fakultní Thomayerovy nemocnice a klinické části se ujal pan doktor Ladislav Lacina z Pneumologické kliniky 1. lékařské fakulty UK a FTN Praha.
Důležitost setkání odborníků vyzdvihl primář RDG oddělení naší nemocnice Tomáš Jindra: „Právě diferenciální diagnostika plicních intersticiálních procesů (IPP) pomocí CT s vysokým rozlišením (HRCT) je pro nás radiology často obtížná. Proto jsme byli velmi rádi, že se tento seminář uskutečnil“.
A zakončení semináře? Večeře ve vyhlášené restauraci MACE se šéfkuchařem Martinem Svatkem.
Děkujeme za zajímavé odborné přednášky, skvělou organizaci, přátelskou atmosféru a velmi důležitou diskusi nad společnými tématy.