CT Screening plic

Novinky

CT Screening plic

Program časného záchytu karcinomu plic

Naše pracoviště nabízí možnost preventivního screeningu plic pro kuřáky, kteří jsou nejvíce ohroženi rakovinou plic. Jedná se o preventivní CT vyšetření s nízkou dávkou záření. Vyšetření není nijak náročné a už během několika minut dokáže odhalit nádor. Tento preventivní program zahájilo loni Ministerstvo zdravotnictví České republiky a jeho cílem je zachytit onemocnění v raném stadiu, kdy může být ještě léčitelné.

Koho se program týká?

  • Lidí mezi 55 – 74 lety, kteří kouří více než dvacet let 20 cigaret denně, nebo po dobu deseti let 40 cigaret denně. Mohou se přihlásit i ti, kteří kouřit přestali, ale byli dvacet let kuřáky s denní spotřebou 20 cigaret nebo po dobu deseti let kouřili dvě krabičky cigaret denně.

Jak se můžete objednat?

Screening Vám doporučí Váš praktický lékař nebo pneumolog. Pro řádné vyhodnocení programu musí mít pacienti na vyšetření řádně vyplněnou ŽÁDANKU (od pneumologa nebo praktického lékaře), dále je potřeba vyplnit krátký dotazník a podepsat Souhlas se zpracováním osobních údajů. Tento dotazník Vám předá plicní lékař a případně pomůže s jeho vyplněním. Dotazník pak společně se žádankou na CT odevzdáte na radiologickém pracovišti.

Pokud máte již žádanku, můžete se objednávat i na tel: 381 607 201 nebo na emailu: rdg@nemta.cz (uveďte, že se jedná o plicní screening a doplňte, prosím, Váš kontaktní údaj – nejlépe telefon)

Více informací o programu najdete i na stránkách www.prevenceproplice.cz

recepce 381 608 111

nemta@nemta.cz