Ambulance léčby bolesti

Novinky

Ambulance léčby bolesti

V nemocnici byla otevřena ambulance léčby bolesti.

Tato ambulance je určená pro pacienty s bolestivým stavem jakéhokoliv původu. Zabýváme se výhradně bolestí chronickou, tedy trvající i přes léčbu déle než 3 měsíce. Ambulance je umístěna v přízemí budovy chirurgických oborů.

 

Ambulance léčby bolesti

Tel: 381 605 042  – v době ordinačních hodin
604 226 880 – pondělí až pátek 9:00 – 14:00 hodin

Pondělí, úterý 12:30 – 15:00 hod. prim.MUDr.Radovan Prchlík
Čtvrtek 12:30 – 15:00 hod. prim.MUDr.Dana Růžičková

Sestra: Kateřina Ptáčková

Do ambulance je nutno se vždy předem objednat. K první návštěvě si prosím přineste vyplněný „Dotazník bolesti“, který si můžete stáhnout zde dotazník bolest.pdf (pdf, 1530 kB)
nebo si ho vyzvednout v ordinační době ambulance. Dále doporučení od praktického lékaře nebo lékaře specialisty a dostupnou dokumentaci týkající se onemocnění, pro které se rozhodnete nás oslovit (výsledky vyšetření, seznam užívaných léků a podobně)

Kateřina Ptáčková

Kateřina Ptáčková

Ambulance léčby bolesti je určená pro pacienty s bolestivým stavem jakéhokoliv původu. Zabýváme se výhradně bolestí chronickou, tedy trvající i přes léčbu déle než 3 měsíce. Jde o bolesti, které ovládají život pacienta a způsobují mu potíže. Jedná se o dlouhodobé bolesti zad, kloubů, dolních končetin a pánve, bolesti v oblasti hlavy, obličeje, dutiny ústní a trojklanného nervu, migrény, fantomové bolesti po amputaci končetin, chronické pooperační bolesti, komplexní regionální bolestivý syndrom – tj. bolestivé stavy, jež vznikají jako následek úrazu nebo chirurgického zákroku, dále bolesti po výsevu pásového oparu a bolesti při neurologických onemocněních a bolesti neuropatické. V neposlední řadě v ambulanci bolesti řešíme veškeré bolesti onkologicky nemocných pacientů.

Samozřejmostí je individuální přístup k pacientovi, pečlivý a podrobný rozbor jeho bolestivého stavu a přidružených obtíží, snahu a ochotu jej vyslechnout a pomoci. Spolupracujeme s neurology, psychology a rehabilitačními pracovníky. To vše v novém, příjemném a klidném prostředí.

Základem je medikamentosní léčba, kdy pacientovi postupně a dle jeho potřeb naplánujeme kombinaci léků. Dalším možným způsobem léčby jsou invazivní techniky. Jedná se o obstřiky periferních nervů a kloubů, opichy spouštěcích bodů, blokády periferních nervových svazků, blokády nervových ganglií, epidurální kaudální jednorázové bloky podávané v sériích a epidurální analgezie kontinuální. To vše v kombinaci s medikamentosní léčbou.

 

 

recepce 381 608 111

nemta@nemta.cz