AKCE K PŘÍLEŽITOSTI SVĚTOVÉHO DNE HYGIENY RUKOU

AKCE K PŘÍLEŽITOSTI SVĚTOVÉHO DNE HYGIENY RUKOU

Podle odhadů Světové zdravotnické organizace (WHO) se přes ruce přenáší až 80% infekčních onemocnění. A to rozhodně není zanedbatelné číslo. Proto se naše nemocnice jako každý rok spolu se zdravotnickými zařízeními po celém světě připojí k preventivní akci Světového dne hygieny rukou. Tato akce má za cíl upozornit na důležitost správné hygieny rukou pro prevenci přenosu infekcí.

Jelikož tento den vychází tentokrát na neděli, rozhodli jsme se uspořádat akci:

v pondělí 6.5.2024 od 9-12 hod ve vstupní hale nemocnice.

Vyškolení zdravotníci předvedou svým kolegům i široké veřejnosti, jaký je správný postup při mytí a dezinfekci rukou. Sdělí, při jakých příležitostech a jak často je nutné hygienu provádět a jaký význam správné mytí a hygiena rukou má. Návštěvníci budou mít možnost si postup sami vyzkoušet a následně si ověřit výsledek pod UV lampou, která okamžitě odhalí nedostatečně umytá či vydezinfikovaná místa.

Věříme, že pro vás tato akce bude přínosem a těšíme se na vás!

Zajímavost:
Víte, proč spadá tento den právě na 5.5.? Datum 5.5. bylo Světovou zdravotnickou organizací (WHO) vybráno záměrně pro propojení stanoveného data a symboliky 5 a 5 prstů na obou rukou.